Darmowa Wycena

Reklama Strona Internetowa Restauracja Szkocja

Jak skutecznie reklamować restaurację w Szkocji? Współpraca restauracji z agencją marketingu, czy warto?

Nasza współpraca z BubbaQ, nową restauracją w Szkocji, udowodniła, że TAK.

BubbaQ to restauracja usytuowana w sercu stolicy Szkocji. Mimo świetnej lokalizacji nie cieszyła się ona dużym zainteresowaniem.

Po darmowej analizie marketingu restauracji i przedstawieniu planu działań szybko zdecydowaliśmy się na przeprojektowanie strony internetowej i rozpoczęciu kampanii reklamowych w social media.

Twarde wyniki miały zdecydować, jak skuteczne są nasze działania reklamowe, więc szybko zabraliśmy się do pracy, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

Już po pierwszych tygodniach właściciele nie mogli uwierzyć, że w tak krótkim czasie o restauracji zaczęło się robić bardzo głośno!

„Jesteśmy komplementowani za pracę i wygląd naszych mediów społecznościowych. Na poczatku nie mogliśmy uwierzyć w rezultaty, jakie dla nas generuje!”  – Maciej C., Dyrektor.
Ps. Pełna opinia znajduje się poniżej.

Reklama Strona Internetowa Restauracja Szkocja

Sytuacja początkowa

Główne problemy restauracji

Nowo powstała restauracja pomimo świetnego położenie w centrum oraz zgranego polsko-szkockiego duetu, nie mogła przebić się przez lokalną konkurencję.

Po kilku miesiącach działalności właściciele sami postanowili chwycić byka za rogi i zareklamować się na Facebooku. Te działania nie przyniosły jednak spodziewanych efektów. Reklama na Facebooku wydaje się prosta, a zwykłe podbijanie postów działało świetnie, ale lata temu.

Jednak właściciele byli bardzo zdeterminowani, ponieważ wiedzieli, że potrafią prowadzić restaurację, a ich amerykańskie potrawy smakują niemal wszystkim, brakowało im tylko pełnych stolików. Ostatecznie postanowili spróbować współpracy z agencją marketingową, która ma doświadczenie w reklamie restauracji w internecie.

Po naszej rozmowie i przestawieniu indywidualnej strategii reklamowej rozpoczęliśmy miesięczną współpracę. Dlaczego miesięczną? Ponieważ to ona sprawia, że nasz klient czuje się pewnie i bezpiecznie wiedząc, że w każdej chwili może zrezygnować. Niestety często agencje marketingowe proponują kontrakty kilkumiesięczne, a nawet roczne, aby zabezpieczyć się w razie słabszych rezultatów, po czym ciężko jest z takiego kontraktu zrezygnować.

Facebook Page wyglad przed wspolpraca z agencja marketingowa w UK

Siła reklamy

Reklama Restauracji na Facebooku

Już pierwsze posty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Odpowiednio angażujące teksty, pyszne zdjęcia oraz profesjonalnie ustawiona reklama potrafi zainteresować tysiące potencjalnych klientów.

Marketing Internetowy dla Restauracji

Skuteczna reklama

Reklama Restauracji na Facebooku

Jeden z reklam dotarła do ponad 142,847 użytkowników Facebooka! Uzyskaliśmy 2,473 reakcji, komentarzy i udostępnień, a ponad 1,141 ludzi przeszło na stronę internetową, by zarezerwować stolik lub dowiedzieć się więcej.

Nowa strona internetowa dla restauracji

Stworzyliśmy stronę internetową, która zachęca i spełnia oczekiwania każdego klienta restauracji.

Poprzednia strona internetowa posiadała online booking, z którego korzystało zaledwie 20-40 osób miesięcznie. Po przeprojektowaniu strony internetowej z naciskiem na marketing liczba ta wzrosła do ponad 200 rezerwacji każdego miesiąca!

Dobra strona internetowa restauracji musi odpowiadać na wszystkie pytania potencjalnego klienta. Zainteresować pięknymi zdjęciami swoich dań. Posiadać aktualne menu, godziny otwarcia, lokalizację, opinie oraz łatwą możliwość rezerwacji stolika.

Dodatkowo powinna przekonywać swoich nowych klientów czymś specjalnym lub darmowym. Ponieważ z doświadczenia wiemy, że najważniejsze jest przekonać klienta do odwiedzenia restauracji chociaż raz. Jeżeli to nam się uda i klient będzie zadowolony, to jest duża szansa, że odwiedzi nas ponownie, a może nawet opowie o restauracji swoim znajomym i napisze pozytywną opinię.

Pamiętajmy również że regularne i skuteczne działania w Social Media podnoszą ranking strony internetowej w Google. W przypadku BubbaQ nasze działania doprowadziły stronę do TOP 5 najlepszych wyników wyszukiwania w mieście.

Nowa strona internetowa restauracji teraz ma wszystko, co potrzebne, aby zamieniać odwiedzających w prawdziwych klientów. Kliknij i sprawdź, jak tworzymy strony internetowe.

PRZED WSPÓŁPRACĄ

Aktualnie

Efekty współpracy

Wzrost ruchu oraz przychodu restauracji

Na początku zajęliśmy się stworzeniem profesjonalnej strony internetowej restauracji, tak aby wszystkie nasze działania reklamowe zamieniały odwiedzających w prawdziwych klientów.

Następnie, dzięki ciekawym reklamom na Facebooku i Instagramie niemalże natychmiast trafiliśmy do osób zainteresowanych restauracją. Co szybko przełożyło się na wzrost liczby klientów w restauracji.

Facebook reklama dla restauracji w UK

PO PIERWSZYM MIESIĄCU

Facebook Statystyki

Już po miesiącu wzmożonych działań marketingowych przy budżecie na płatne reklamy w wysokości £100!

Zasięg poprawił się i był na poziomie 149,949, zaangażowanie to 26,177 osób, a liczba nowych fanów (followers) wzrosła o 1,331.

Facebook marketing dla restauracji w UK

PO DRUGIM MIESIĄCU

Facebook Statystyki

Profesjonalnie prowadzony profil restauracji na Facebooku potrafi szybko przynosić efekty.

Po drugim miesiącu naszych działań zasięg był na poziomie 189,323, zaangażowanie to 30,631 osób, a liczba nowych fanów (followers) wzrosła o 1,452.

A co najważniejsze zyski generowane przez restaurację znacznie wzrosły!

Podsumowanie współpracy

Restauracja rozpoczęła z nami współpracę w maju 2017 roku.

W dzisiejszych czasach właściciele restauracji w Anglii i Szkocji dobrze wiedzą, że warto jest posiadać dobrą stronę internetową, oraz prowadzić aktywną reklamę w mediach społecznościowych.

Codziennie miliony Brytyjczyków korzysta z Facebooka, Instagrama czy TikToka. Teraz Twoim zadaniem jest dotrzeć do nich i zainteresować swoją restauracją, tak aby mocno utknęła w umyśle i przekonała do odwiedzenia, chociaż ten pierwszy raz.

Nasza agencja reklamowa pomogła restauracji BubbaQ rozwinąć skrzydła w internecie i nadal przyczynia się do rozowuju dziesiątką innym restauracją w Anglii i Szkocji.

Dlatego przy wyborze firmy, która ma zająć się marketingiem Twojej restauracji najlepiej wybrać małą agencję, która podchodzi do klientów indywidualnie i z należytym zaangażowaniem.

Jeżeli posiadasz restaurację i szukasz agencji reklamowej, która zajmie się Twoją stroną internetową, reklamą, pozycjonowaniem czy projektami graficznymi skontaktuj się z nami już dziś!

Maciej Czachor

bubbaq.co.uk, Edinburgh, Szkocja

Karol zapewnił fantastyczną obsługę od samego początku. Jesteśmy komplementowani za pracę i wygląd naszych mediów społecznościowych. Na początku nie mogliśmy uwierzyć w rezultaty jakie dla nas generuje, ponieważ nie wiedzieliśmy że to możliwe dotrzeć i zachęcić tak wiele osób z okolicy do odwiedzenia naszej restauracji w Edinburgh. Brawo!

Pomagamy firmom w trudnych czasach

Skorzystaj z darmowej wyceny

skontaktuj sie z nami agencja reklamowa strony internetowe w anglii i szkocji 2022 Agencja Reklamowa, Marketing i Strony Internetowe dla Polskich firm w UK

0